Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Gürkan, mesajında ​​kadınların tüm sıkıntılı günlerde olduğu gibi sarsıntı sonrasında da ön saflarda yer aldığını belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına her zaman güvendiğini ve toplumda hak ettiği yere gelebilmesi için inkılaplar gerçekleştirdiğini belirten Gürkan, şunları kaydetti:

“Ulu Önderimiz ‘Dünyada gördüğümüz her şey kadının eseridir’ diyerek kadının Türk toplumundaki yerini ortaya koymuştur. Hiçbir lider kadın haklarına Atatürk kadar emek vermemiştir.

Emeğin, özverinin ve emeğin adıdır kadın. Yaşadığımız büyük deprem felaketinde kadınlarımız bir kez daha el ele vererek yaralara merhem oldular, toplumumuzu güzelleştirmek ve yeniden ayağa kalkmak için büyük emekler sarf ettiler ve etmeye devam ediyorlar. Kadınlarımızdaki bu dayanışma, bu şefkat, bu emek bizi yeniden ayağa kaldıracak tek güçtür. Çünkü güçlü kadın, güçlü ülke demektir.

AK Parti Edirne İl Başkanı İba

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İba, mesajında ​​kadınların hem toplum hem de aile bazında ilk sıralarda yer aldığını belirtti.

Kadın elinin değdiği her yerden güzel şeylerin çıktığını belirten İba, şehri daha güzel noktalara taşımak için kadınlarla omuz omuza, omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Kadınlar Günü’nün hüzünlü kutlandığını belirten İba, şunları söyledi:

“Gerek deprem bölgelerinde gerekse depremden etkilenen kente gelen depremzedelerin yanındayız ve destekliyoruz. Kadınlarımız toplumun her alanında erkekler kadar hatta erkeklerden daha başarılı olacaklarını gösterdiler. toplumda önemli bir yere sahip olan kadınlarımızın hak ettikleri yere gelmeleri büyük önem taşımaktadır.Daha iyi işler ortaya çıkarmak için omuz omuza, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.”

CHP Edirne İl Başkanı Kahraman

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Kahraman, mesajında ​​kadınların sevginin, umudun, sabrın ve şefkatin yaşam kaynağı olduğunu belirtti.

Kahraman, birçok Avrupa ülkesinden önce Türk kadınına hak ve özgürlüklerin Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından verildiğini belirtti.

Kadınlar Günü’nü kutlayan Kahraman şunları söyledi:

“Kadın cinayetlerinin, çocuk gelinlerin, cinsel tacizin, şiddetin olmadığı bir Türkiye’de yaşamak hepimizin arzusudur. Bu duygu ve niyetlerle, kadınlarımızın toplumla birlikte yaşayacağı her günü diliyorum.” Cumhuriyetin kazandığı çağdaş hak ve özgürlükler, Kadınlar Günü olarak kutlanacaktır” dedi.

haberpazarlar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu