Haber

İzmir’de bağımlılıkla mücadele kampanyası

İZMİR (İGFA) – İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından uyuşturucu, alkol, tütün ve davranışsal bağımlılıklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadelede Birlikte Panel ve Çalıştay” Çiğli Merkez Yerleşkemizde gerçekleştirildi.

İKCU Rektörü Prof. Murat Mücahit Yentür, İl Sağlık Müdürü Doç. Emre Erkuş, İl Müftüsü Salih Sezik ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici panelist olarak yer aldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bağımlılığın çok katmanlı bir sorun olduğuna işaret ederek, Türk kültür ve aile yapısının özellikleri sayesinde Türk kültür ve aile yapısının bağımlılıkla mücadelede diğer milletlere göre bir adım önde olduğunu söyledi. . “Çevreyi saran bir soruna dönüşüyor. Tüm çabalara ve mesleki çabalara rağmen ancak 10 kişiden biri rehabilite edilebiliyor. O yüzden kişi o dar koridora girmeden müdahale edebilmemiz gerekiyor.”

İKCU Rektörü Prof. Dr. Köse, özellikle çocukluk ve ilk gençlik yıllarında elemana eğilimin önlenmesi için tüm sosyal kurumların birlikte çalışmasının bir gereklilik olduğuna da işaret etti. Bu noktada aile kurumunun bütünlüğü konusunda hassas bir misyon üstlendiğini söyleyen Rektör Prof. Köse, “Çocukların aile içinde yaşadıkları sorunları rahatlıkla anlatabilecekleri bir iletişim ortamı çabadaki başarıyı artıracaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu