Haber

Üsküdar’da kaçak kafeler yıkıldı! O anları paylaşan İmamoğlu’ndan bakanlığa atıf var.

İBB ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında bir süredir devam eden kaçak kafeterya gerilimi son noktayı koydu. Daha önce binaların yıkımına izin verilmediğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

“MİLLET KORUMA ÇABALARINA RAĞMEN KAZANDI”

Yıkım anlarına ait görüntüleri paylaşan İmamoğlu, “Millet kazandı… Üsküdar Kuşkonmaz Camii yanındaki kaçak kahvehanelerle verdiğimiz mücadelede başarılı olduk. Tüm koruma çabalarına rağmen milletin malını millete kazandırdık. Üsküdar’a hayırlı olsun.” terimleri kullandı.

NE OLDU?

Üsküdar Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İBB’nin yıkım kararı aldığı Üsküdar Salacak sahilindeki kafeler için geçtiğimiz mart ayında imar planı değişikliği yaptı. Planla kaçak kafeler yasal hale getirildi.

DAHA ÖNCE ALINMIŞTI

Üsküdar’da kaçak kafelerin yıkılması için başlatılan hukuki süreçte mahkemenin 6 Nisan 2023 tarihli kararı, İBB’nin tespit etmesine rağmen imar kanununa aykırı olduğu tespit edilen kaçak kafenin yıkımına bir kez daha engel oldu. Sağ. İBB ekipleri, yasal işlem başlatmak için 10 Nisan 2023’te kafeye gitti. Yıkım işlemini gerçekleştirmek isteyen İBB çalışanı, Üsküdar Kaymakamlığının görevlendirdiği güvenlik grupları tarafından engellendi. İBB ekipleri bugün saat 10.00’da yıkım için kafelere gitti. Üsküdar Emniyet Müdürlüğü yıkımın yapılacağı büfenin önüne geldi. Belediye ekipleri bir büfenin sökülmesi için çalışma başlatırken, büfenin üzerine silahlı bir kişi çıktı.

Belinden silahı çıkaran bu şahıs, çalışanların aşağı inmesini istedi. Üsküdar Belediyesi ekipleri daha sonra sahilden bölgeyi terk etti. İBB Polis ekipleri de bölgeye geldi. Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

nallihan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu